„Je to pravda, náš dlouholetý kamarád Tomáš Paima o víkendu bohužel zemřel. Je to pro nás všechny obrovská rána a stále tomu ještě nemůžeme uvěřit. Vyjadřujeme rodině a jeho nejbližším co nejupřímnější soustrast," uvedl Dvořák s tím, že příčina tragédie zatím není členům kapely známa.

Podle nepotvrzených informací zemřel Paima v hotelovém pokoji v zahraničí.

Smrt mladého a velmi oblíbeného muzikanta, který vždy měl dobrou náladu a dokázal publikum bavit, zasáhla všechny fanoušky kapely. Jen během prvních dvou hodin od chvíle, kdy se objevila zpráva o jeho smrti, vyjádřilo skupině Trautenberk na jejích facebookových stránkách upřímnou soustrast bezmála 150 příznivců. Mezi nimi jsou i hudebníci, jako například zpěvák Ladislav Spilka, Míra Cisler ze skupiny Kníry nebo plzeňská kapela Positive Mind. 

J.J.Šimon (Positive Mind): Tomáš nikdy nezkazil legraci

Tomáš byl znám jako frontman dobře rozjeté ska-formace DVA A PŮL CVRČKA a pak především ze svébytné metalové kapely TRAUTENBERK. Zejména druhá ze zmíněných kapel měla v posledních dvou letech velmi dobře našlápnuto. V soutěžním festivalu amatérských kapel Múza 2013 velmi dobře uspěli jak u poroty, tak u diváků. Nás, porotu festivalu, tenkrát naprosto uhranuli. A nebylo to jen perfektně domyšlenou koncepcí kapely (jejich „tanz-metal" s Ančem, Kubou, Hajným na podiu byl prostě nadmíru zábavný), zpěvnými refrény, ale především jeho osobností. Uměl skvěle prodat každou větu svého textu. Dokázal strhnout pozornost, aniž by se musel uchylovat k trapnému humoru či laciným klišovitým gestům. Byl prostě frontman par excellence. To je okolnost, jíž západočeskou scénu rozhodně obohatil. Ve zdejším „bigbítovém" kraji bylo takových přirozených lídrů vždy spíše šafránovité množství.

Tomáš byl pro mě definicí „hodňáka". Kluk, o němž můžete říct „to je slušnej člověk". Na podiu působil úžasně přísným dojmem (což byla součást jeho promyšlené sebe-prezentace), ale v zákulisí i mimo něj to byl příjemný, milý kluk. Ani trochu domýšlivý, jak by mohl člověk čekat u někoho, kdo poslední dobou s každým koncertem získával více a více fanoušků.

Naposledy jsme spolu mluvili během společného listopadového koncertu v domažlickém klubu Death Magnetic. Dnes už nelituju, že jsme se po koncertě zdrželi v backstage déle než bylo třeba. Popíjeli jsme Gambrinus (který tak ortodoxně miloval) a nechávali se bavit jeho vtipně řízenými hláškami, které sázel s kadencí rozeného baviče. Nikdy nezkazil legraci. Naopak. On ji generoval. Neustále. Život totiž bral s nadhledem - v jeho případě to není žádná fráze. Myslím, že právě skrze jeho humor a dokonalé frontmanství, jež u něj obdivovali i služebně starší hudební kolegové, činil nemálo lidí veselejšími. Ať už stáli pod pódiem nebo později u baru. A především za to mu patří velký dík.

Pokud je nějaké rockové nebe, pak tam právě Jemnostpán dorazil s obligátní otázkou: „Který z těch rozpitejch piv je to moje a který vaše? No dyk je to jedno, pivo jako pivo, ne?"

 J.J.Šimon (člen kapely POSITIVE MIND, hlavní porotce festivalu Múza)