Ženy, která chtěla z mostu skočit, si všiml kolemjdoucí Jan Matějka. Držel ji, aby nespadla, a Monika Krenželková zavolala na linku 156.

„Strážníci se ženu, z jejíhož dechu byl cítit alkohol, snažili zajistit, ta se však vehementně bránila," popisoval Václav Plachý z chebské městské policie.

Nohama zapřená o konstrukci mostu se vytrhávala, strážníky navíc kousala do rukou.

Po chvilce dorazila další hlídka.

„Strážníci se pokoušeli ženu uklidnit a poté za pomoci tažného lana ze služebního vozu přivázat k zábradlí. Tento pokus však kvůli jejímu odporu selhal a strážníci ji dále museli ze všech sil držet," řekl k případu. Během té doby dorazili také státní policisté, záchranáři a hasiči. Právě těm se povedlo přestřihnout několik sloupků kovového zábradlí a tímto otvorem ženu dostali do bezpečí.

„Velice si vážím přístupu všech strážníků, kteří se podíleli na záchraně lidského života," uvedl místostarosta Michal Pospíšil, který městskou policii řídí.

Strážníkům Vladislavu Turkovi, Janu Nekudovi a Vlastimilu Řehákovi chce ještě poděkovat osobně. Stejně tak by rád poděkoval také Janu Matějkovi, který do příjezdu hlídky bránil nešťastné ženě v tom, aby z mostu skočila. Díky si zaslouží také Monika Krenželková, která pohotově zavolala na linku městské policie.