Policie ho totiž nyní obvinila z výtržnictví, jehož se měl dopustit tím, že v srpnu přímo v budově radnice v Železné Rudě zaútočil na předsedu tamní přestupkové komise a zbil ho.

„Ve vstupním prostoru budovy 63letý místní muž napadl o deset let mladšího muže. Kopl ho nohou zezadu, několikrát jej udeřil pěstí do obličeje, povalil jej na zem a dále pokračoval ve svém fyzickém napadání," popsala útok Dana Ladmanová z klatovské policie. Dodala, že zatímco agresor byl přivolanými policisty zajištěn a předveden na obvodní oddělení, napadený musel být převezen do zdravotnického zařízení, neboť se neobešel bez lékařské pomoci.

„Mezi oběma muži jsou sice příbuzenské vazby, ale prioritním důvodem útoku byl podle mého názoru fakt, že napadený je předsedou přestupkové komise," řekl Deníku železnorudský starosta Michal Šnebergr, podle něhož útočník sice i nadále pravidelně na radnici chodí a jsou s ním problémy, ale tak velký incident jako v srpnu se již neopakoval. „Žádná mimořádná opatření jsme nepřijímali. Přímo v budově sídlí městská policie, která je schopna rychle zasáhnout," dodal Šnebergr.

Útočník má podle informací Deníku konflikty nejen s radnicí, ale i dalšími institucemi. Byl řešen v mnoha přestupkových komisích, pokutu mimo jiné dostal i za napadení železnorudské úřednice. Pykat by měl i za srpnový útok. „Muž osobně převzal od komisaře ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření z přečinu výtržnictví," informovala v pondělí Ladmanová.

Pokud bude mít státní zastupitelství shodný názor s policií, čeká agresora brzy soud, který ho může poslat až na dva roky za mříže. Je ale otázkou, jestli se tak přísný trest dá očekávat. Například recidivista, který škrtil šéfa nýrských technických služeb a vyhrožoval mu zastřelením, nebo invalidní důchodkyně, která s nožem v ruce zaútočila na posudkovou lékařku z Klatov, vyvázli letos u klatovského soudu shodně s podmínkami.