Otevřena bude hlavní liniová sjezdovka v podobě hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného.

„Leží na ni minimálně 50 centimetrů technického sněhu, který je vzhledem k aktuálním podmínkám zrnitý a mokrý. V provozu bude čtyřsedačková lanovka a dětské hřiště s pohyblivým pásem, ale to jen pro děti z lyžařské školy,“ řekl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. V některých místech není sjezdovka vysněžena v celé šíři, ale ta jsou viditelně označena.

Lanovka s lyžaři vyjede poprvé v 8.30 a její provoz končí v 16 hodin hodin, stejně jako v další dny.

K dispozici budou též půjčovna i lyžařská škola a čtyři výdejová okénka s občerstvením.

Skipasy mohou návštěvníci zakoupit předem. „Věříme, že letos naši návštěvníci ve větší míře využijí nákup skipasů přes e-shop, který jsme zahájili už v úterý 15. prosince. Vyjde jednak o pět procent levněji, a navíc nabízí vyšší komfort zdravotního bezpečí s ohledem na situaci,“ poznamenal Kasík.

Kartu se skipasem zakoupenou přes e-shop není také nutné vracet po skončení lyžování, lze ji využívat pro další nákupy jednotlivých jízdenek (s výjimkou celosezónních, tam se nákup provede jen jednou v sezoně) nebo i jiných služeb poskytovaných areálem (půjčovna, lyžařská škola).

Zdroj: Ski&Bike Špičák

Celodenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně pořízený přes zvýhodněný nákup na e-shopu stojí 646 Kč (bez jakéhokoli čekání ve frontě), u kas za něj lyžaři zaplatí 680 Kč. Na online nákupu nově vydělají také držitelé sezónních skipasů, především návštěvníků, kteří v areálu pravidelně lyžují. Díky věrnostnímu programu spuštěnému právě pouze v e-shopu dosáhnou na 20procentní slevu z aktuální ceny jakékoliv sezónní jízdenky, což už představuje tisícikorunové úspory. Jako jeden z mála v ČR Ski&Bike Špičák nabízí i cenově výrazně zvýhodněnou rodinnou jízdenku, kde neomezený počet vlastních dětí lyžuje zdarma, platí jen rodiče. Cena té letošní se neměnila – v hlavní sezoně vyjde jednodenní na 1630 korun. Nadále mohou lyžaři v oblasti využívat společný skipas s železnorudskými středisky Nad Nádražím a Belveder.

Ski&Bike Špičák je připraven i na všechna koronavirová opatření. „Vše máme pokryto, ať už se týká například dezinfekčních prostředků, vytyčených rozestupů a podobně. Vlastně už od příjezdu lyžařů na parkoviště. Pravidla budou dodržována při nástupu na lanovku a vleky, v rámci zázemí servisu a půjčovny, toalet až po občerstvení,“ uvedl Kasík.

K zohlednění dojde i při hromadné výuce v lyžařské škole, kde se počet členů jednoho družstva sníží na šest. „Měli bychom to kapacitně zvládnout, byť zájem o tyto služby v posledních letech rostl, a i letos očekáváme, že tomu tak bude,“ dodal Kasík.