Muž stanul v úterý před klatovským soudem již potřetí, rozsudku se ale ani tentokrát nedočkal, i když ten byl očekáván. Soud ho musel odložit, a to kvůli problematickému posudku.

Zneužívání mělo odstartovat na podzim roku 2011, po dívčiných patnáctinách. Podle obžaloby za dcerou otec opakovaně chodil do dětského pokoje v domě v Klatovech, svlékal ji, osahával, strkal jí do přirození prsty a následně i penis, a to přesto, že ji to bolelo a odstrkovala ho. „Říkal mi, abych udělala kočičku. Musela jsem si kleknout na všechny čtyři a pak se to stalo," popsala dívka například jeden z večerů. Dodala, že když ji to tehdy moc bolelo, došel otec do kuchyně, natřel si penis olejem, přiměl ji znovu udělat „kočičku" a pokračoval. Školačce, která už je nyní v dětském domově, se podle státní zástupkyně otcovo chování sice nelíbilo, ale s ohledem na své rozumové schopnosti a velmi slabou pozici v rodině se nebránila.

Otec šesti dětí, jehož tvář ani jméno nemůže redakce zveřejnit, však popřel, že by se čehokoli dopustil. Jde o muže, který je nezaměstnaný, byl šestkrát soudně trestán a s rodinou se často stěhuje po republice. Soudu řekl, že si dcera, kterou po smrti její matky roky vychovával s novou manželkou, vše vymyslela, a vykreslil ji v těch nejhorších barvách. Je podle něj zlá.

Nový posudek

Podle soudní znalkyně, která byla slyšena při zatím posledním líčení, je ale dívka věrohodná a skutečně byla zneužívána. Školačka by si podle ní vzhledem ke své inteligenci nebyla takovou věc schopna vymyslet a navíc ji opakovaně popsat. „Nemá sklony ke lhavosti a z ničeho nebyl zřejmý ani motiv msty vůči otci," uvedla znalkyně.

Její závěry, které by obžalovanému nejspíše pomohly za mříže, ale zřejmě nebudou mít žádnou váhu. Advokát obžalovaného si totiž následně vyžádal revizní znalecký posudek, neboť znalkyně se podle něj výrazně opírala o první výpovědi školačky, které sice byly zásadní, ale byly učiněny před zahájením trestního stíhání. Soudu nezbylo nic jiného, než mu dát za pravdu, a tak bude muset být vypracován nový znalecký posudek.