Strážníci se tedy bez jakéhokoliv váhání vydali do zmíněného domu k prověření oznámení. Z bytu v prvním patře se ozývalo hlasité bušení na dveře a volání o pomoc. Žena, která se snažila dovolat pomoci, se strážníky nekomunikovala, jen úpěnlivě žádala o pomoc," popsala událost mluvčí strážníků Magdaléna Kovářová.

Jelikož byly dveře od bytu vybaveny bezpečnostním zámkem, proto se jeden ze strážníků vydal zjistit, zda v domě nebydlí někdo, kdo má od bytu náhradní klíče. To se nakonec ukázalo jako výborný nápad, neboť v domě bydlel i majitel onoho již zmíněného bytu.

„Po vstupu do bytu nalezli strážníci za dveřmi starší ženu ležící na zemi, stěžující si na ostrou bolest v noze a třesoucí se zimou. Do příjezdu rychlé záchranné služby strážníci s ženou komunikovali, zajistili přikrytí k zabránění dalšího prochladnutí a klid zraněné osoby," dodala Kovářová.

Po příjezdu zdravotníků a prvotním ošetření bylo zjištěno, že došlo zřejmě ke zlomení krčku. Žena byla tedy transportována k dalšímu ošetření do nemocnice.