Ne, její příjmení není jen náhodou shodné s největší postavou světového golfu. Jedná se o nevlastní neteř Tigera Woodse, který si nedávno připsal na své konto již 79. vítězství na okruhu PGA (Asociace profesionálních golfistů).

Třiadvacetiletá Američanka je v České republice poprvé v životě a kromě tréninku v Dýšině už si stihla udělat výlet do Prahy.

„Hodně jsem se těšila, protože jsem slyšela, že to je nejkrásnější město na světě. Je těžké vybrat nejhezčí místo, ale hodně mě zaujal Pražský hrad. Pořídila jsem spoustu fotografií, které jsem rozeslala svým rodičům a přátelům. Doufám, že budu mít ještě v budoucnu šanci se znovu do Prahy podívat," říká Cheyenee Woodsová, která se vloni stala profesionálkou.

Jaké jsou vaše první postřehy z dýšinského hřiště?
Je hodně specifické a technicky náročné.

Co vás vůbec zavedlo na Ladies European Tour 2013?
Zkoušela jsem kvalifikační školu na PGA, ale tou jsem bohužel neprošla. Potom jsem slyšela mnoho hezkých věcí o Evropě, a díky kvalifikační škole jsem získala status na Ladies European Tour. Splnil se mi můj velký sen cestovat a poznávat nová hřiště.

Čím vás nalákala Česká republika?
Když už jsem se dostala do této tour, tak chci poznat všechny destinace. Také jsem chodila do školy s českou hráčkou Kateřinou Růžičkovou, takže jsem chtěla na vlastní oči vidět, odkud pochází a jak vypadá její země.

Jaké vůbec byly vaše golfové začátky?
S golfem jsem začala v pěti letech a dostala jsem se k němu díky mému dědečkovi Earlovi. Ten byl zároveň mým prvním trenérem.

Jaký je přechod z amerického univerzitního golfu mezi profesionálky?
Mezi amatérským a profesionálním golfem je samozřejmě obrovský rozdíl. Na škole je to spíše kolektivní sport, protože jste neustále se svými spolužáky. To se mi moc líbilo. Profesionální golf je o něčem jiném. Cestujete sami, po hotelech spíte sami. Ale na druhou stranu být profesionální golfistkou je věc, o které jsem vždycky snila.

Dal vám váš strýc Tiger nějakou radu při vstupu do profesionálního golfu?
Před mým prvním turnajem mi řekl, abych hlavně věřila svým schopnostem.

Nevadí vám, že se novináři často ptají spíše na věci okolo vašeho strýce Tigera, než na vás samotnou?
Nosit jméno Woods pro mě není těžké. Tiger má ve světě golfu velké jméno a já jsem na otázky okolo něj zvyklá.

Myslíte, že můžete díky svému příjmení přitáhnout větší pozornost veřejnosti k ženskému golfu?
Je pravda, že mužský golf má mnohem větší popularitu. Pokud já svými výkony nebo svým jménem budu moci přispět ženskému golfu, tak budu jedině ráda.

Máte na hřišti nějaké rituály, podobně jako váš strýc?
Žádné rituály nemám. Jen je mojí oblíbenou barvou fialová a moc ráda ji nosím.

Jak často se s Tigerem vídáte? Zahrajete si spolu občas golf?
Oba máme velmi rozdílné programy, takže se vídáme tak dvakrát třikrát do roka. Mnohem častěji spolu ale mluvíme. Několikrát jsme spolu hráli a jeho rady pro mě byly opravdu cenné.

Mezi vaše koníčky patří horolezectví či rafting. Jak tohle koresponduje s golfem?
Je to pro mě především odpočinek a odreagování. Je to úplně něco jiného než na hřišti, kde musím být klidná a soustředit se jen na hru. Právě tento rozdíl mě na adrenalinových sportech nejvíce láká.

Je nějaká rána, která vám ulpěla v paměti?
Takovou jednu ránu nemám, ale moc ráda vzpomínám na své první vítězství na Championship. Byla u toho moje rodina a celý můj tým.

Dokážete si představit, že na konci tohoto týdne vyhrajete turnaj v Dýšině a váš strýc poslední major sezony v Oak Hill?
To by bylo opravdu úžasné.

Už jste ochutnala plzeňské pivo?
Pivo moc nepiji, ale slyšela jsem, že se v Plzni vyrábí to nejlepší pivo na světě, takže ho určitě budu chtít ochutnat.