Každé ráno čekají na zastávkách městské hromadné dopravy (MHD) v Klatovech desítky lidí, mezi nimiž jsou i studenti a žáci. Ne všem se však poštěstí, že je řidič vezme a odveze je poblíž jejich školy.

Do školy pěšky

„Jezdíme s kamarádkou do školy každý den „dopravou", protože to máme přes celé město. Hodně často se stává, že než dojede autobus na naši zastávku, tak už je skoro plný. Naposledy se nám však stalo, že všichni, kdo s námi stáli na zastávce, nastoupili, ale nás dvě pak řidič vyhodil, že už má plno," popsala situaci jedna z cestujících MHD Nikola Bláhová.

Nejvíce je prý naštvalo to, že když vystoupily a podívaly se dozadu do autobusu, tak tam bylo prázdno. „Stačilo by, kdyby se řidič podíval dozadu a popohnal lidi, aby si postoupili, ale to se mu asi nechtělo, jednodušší zřejmě bylo nás vyhodit. My jsme pak samozřejmě musely jít pěšky, takže jsme přišly do školy pozdě, protože i autobusem to máme tak akorát. Na štěstí to nebylo v pátek, kdy máme ještě těžké tašky," podotkla Bláhová.
Podle ní to nebylo poprvé, co se tahle situace někomu stala. Někdy na zastávce zůstali stát i starší lidé, kteří pak museli čekat na další autobus nebo jít pěšky.

Přijali opatření

K této záležitosti se vedení společnosti ČSAD autobusy Plzeň, a. s., která MHD v Klatovech provozuje, vyjádřilo takto: „Ve dvou případech se skutečně stalo, že autobus na zastávce U Škodovky byl již tak přeplněn, že nešlo odbavit všechny cestující, kteří tam čekali. Za toto nedopatření se všem velmi omlouvám a byla přijata taková opatření, aby již k podobným událostem nedocházelo. Všichni řidiči zajišťující linky MHD Klatovy byli vedoucím provozu důrazně upozorněni na svoje povinnosti při zajišťování linek MHD," sdělil Deníku vedoucí provozu Klatovy společnosti ČSAD autobusy Plzeň, a. s., Jaroslav Křepel a dodal: „Řidič bude řešen dle Zákoníku práce. I přes uvedené nepříjemnosti předpokládáme, že i nadále uvedené cestující budou využívat služeb naší dopravní společnosti."

Cestovat s MHD už se dívkám příliš nechce, ale nic jiného jim prý nezbývá. „Chodit přes celé město pěšky se nám zrovna nechce, takže to budeme muset riskovat i dál a jezdit MDH. Snad nebudeme muset běhat do školy příliš často," sdělila Bláhová.

V následujícím týdnu bude dopravní společnost provádět monitoring ranních spojů MHD a poté je vyhodnotí.