Výpravy do malebných zákoutí Národního parku Šumava, na něž se lze vydat z různých míst Plzeňského a Jihočeského kraje, začnou 6. září a potrvají do 27. října. Jezdit se bude třikrát do týdne, celkem se na podzim pojede 24 termínů. Lidé se na zájezdy ale musí registrovat předem u ČSAD Plzeň.

„Registrovat se a zarezervovat si termín výletu je možné každý pracovní den v době mezi 8. a 14. hodinou na telefonním čísle 602 533 691,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark s tím, že oblíbené výlety pořádá Národní park Šumava společně s ČSAD autobusy Plzeň již téměř 25 let. Díky nim se mohou méně pohybliví starší občané dostat do podmanivých míst jedinečné krajiny a divoké přírody Šumavy, kam se nedá, a v některých případech ani nesmí, zajet autem.

Radek Müller u soudu.
Nehoda supersportu, při níž přišel o oko známý holič, se vrátí před soud

Speciálně vypravované autobusy pojedou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Jezdit se bude po obdobných trasách a místech jako loni a letos na jaře. Účastníci celodenních výletů navštíví například kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, enviromentální středisko Železná Ruda, Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst nebo meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel. Nově jsou zařazena místa Nový Brust – bývalá sklárna a v rámci Roku mokřadů také rašeliniště u Skelné.

„V úterý a ve čtvrtek je možné zahájit zájezd v Plzni, Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu pak v Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích nebo Vimperku. Cena zájezdu činí 400 až 500 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a odborného průvodce Šumavou. Kapacita je omezena, v autobuse je 33 míst,“ informoval mluvčí Z-Group bus Miroslav Slaný s tím, že v případě poptávky ze strany cestujících na přepravu elektrického vozíku nasadí ČSAD autobusy Plzeň nízkopodlažní autobus s potřebnou kapacitou.