Po přečtení obžaloby totiž tento recidivista uvedl, že žádá obhájce, a tak nezbylo klatovskému soudu nic jiného, než případ odročit. Už v dubnu ale bude líčení pokračovat a měl by zaznít i rozsudek.

Koscelník není žádné neviňátko. V rejstříku trestů má už osmnáct záznamů, z vězení se naposledy vrátil vloni v dubnu. Trestán je převážně za majetkovou trestnou činnost, ale, ač poměrně drobné postavy, neváhá se ani uchýlit k násilí. Naposledy dostal trest 200 hodin obecně prospěšných prací za to, že na ubytovně pro bezdomovce ve Volšovech napadl jiného muže, kterého třikrát udeřil pěstí do hlavy, a šermoval před ním nožem tak, že mu způsobil drobný šrám na krku.

Teď musel před soud kvůli dalšímu řádění s nožem v ruce. Na ulici v Sušici letos 19. ledna večer pořádně vystrašil dva mladíky ve věku 17 a 18 let. „Slovně jim vyhrožoval podříznutím, posláním na jatka a vykucháním, přičemž v ruce držel nůž, čímž vzbudil u obou důvodnou obavu o své zdraví a život, takže ihned poté, co kolem nich prošel, věc oznámili na linku 112,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně.

Za nebezpečné vyhrožování hrozí Koscelníkovi až tři roky vězení.

Dobový inzerát z klatovských novin z let 1920 - 1930
Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 413