„S velkým potěšením mohu dnes konstatovat a doložit na přiložených fotografiích, že všechna námi adoptovaná mláďata na všech hnízdech včetně mláďat původních jsou živá, prosperují a připravují se na opuštění hnízda,“ má radost Karel Makoň z plzeňské Záchranné stanice živočichů.

O osiřelých čapích mláďatech, která museli ochránci adoptovat k novým rodinám, jsme už psali. Teď hnízda zkontrolovali a z toho, co viděli, se radují. „Kromě Nepomuku a Starého Sedliště, kde máme potvrzeno od zpravodajů, že je vše v pořádku a mláďata byla adoptivními rodiči bez problémů přijata, máme zkontrolováno dalších šest čapích hnízd,“ uvedl Makoň.

Dobře se tedy daří čápatům pocházejícím z Nového Kramolína, jejichž otec uhynul v drátech vysokého napětí a matka by je sama odchovat nedokázala. Čtyři mláďata našla nový domov v Boru u Tachova, Chodové Plané, Starém Sedlišti a Bělé nad Radbuzou.

Další čápata se k ochráncům dostala ještě ve vejcích z hnízda na komíně ve sklárně v Heřmanově Huti, kde samice uhynula na blízké dálnici D5. „Mláďata se vylíhla v líhni u kolegy Vlastimila Voráčka, spolu s nimi jsme adoptovali jedno dovezené od kolegů ze Záchranné stanice Jaroměř. Mládě z Jaroměře se přidávalo do hnízda v Koutě na Šumavě, tři z Heřmanovy Huti pak po jednom na hnízda v Postřekově, Brodu nad Tichou a Nepomuku,“ popsal dále Makoň.

Ilustrační foto.
Občanský průkaz a pas vám vystaví rychleji, ale připlatíte si