Samec Cicero se odstěhoval do Zoo Dvorec v jižních Čechách. Jeho bratři César a Cyril už zahradu opustili před několika měsíci.

K samici Tsamaře se vrátí Bajkal, otec posledních tygřat.

„Věříme, že by se mohla podařit další mláďata," potvrdila kurátorka šelem Lenka Václavová. Samec z Ringellandu Hadrkovice by měl do Plzně přijet příští týden, žádný speciální čas na aklimatizaci prý nebude nutný.

„Je zcestovalý a minule čas na zvykání také nepotřeboval. Myslím, že říje ho rozkouká," dodala Václavová. Ačkoli je Tsamaře téměř čtrnáct let, šance na zabřeznutí tu stále je. Říje u tygrů trvá necelé čtyři měsíce, mláďata by se tak mohla narodit letos v létě.

Cicero už není žádné kotě, v necelých třech letech už dávno přerostl matku Tsamaru. Plzeňská zoo jej poslala do jižních Čech a k samici se vrátí samec Bajkal

Poslední tygřata se v Plzni narodila 17. června 2011, šlo o třetí odchov tygra ussurijského neboli sibiřského. Od té doby pořádně vyrostla – v necelých třech letech už jsou plně dospělá. „Matku už všichni tři kluci dávno přerostli," podotkla Lenka Václavová. Cyrila si odvezl majitel samce Bajkala – Ivan Ringel, César loni v říjnu odjel na Ukrajinu do Zoo Limpopo. Teď tedy z Plzně zmizel i samec, který rád lehával u plotu a pozoroval okolí.

Pro návštěvníky už je ale připraveno jiné velké lákadlo.

Od 17. března uvidí Marušku – mládě nosorožce indického, které se narodilo na začátku února rodičům Manjule a Baabuuovi.