Odemykání řeky Ohře v Tršnicích u Chebu se pod vedením Jiřího Roubínka konalo už po třiatřicáté v řadě. Bezmála stovka vodáků dokazuje, že tradiční akce má stále co říct jak mladším, tak i starším ročníkům, a neztrácí tak na své popularitě.

„Už po třiatřicáté jsme se tu sešli, abychom zahájili vodáckou sezónu na Ohři," uvedl ostřílený vodák Jiří Roubínek. Ten tuto již tradiční akci před dlouhými lety vymyslel a dodnes je jejím nekorunovaným kapitánem. „Hodně lidí, kteří se odemykání Ohře účastní, jsou mí dobří známí. Podle toho, jak se ta akce líbí, tak se jí účastní i nové vodácké tváře, které vždy rádi mezi sebe přivítáme. Hezkému počasí a teplotám, které atakují hranici pětadvaceti stupňů Celsia, vděčíme za letošní hojnou účast. Nebojím se říct, že je zde rekordní počet lidí. Přesné statistiky si však nevedu," dodal s nadšením v očích.

Po proslovu Jiřího Roubínka a slavnostním otevření řeky obrovským klíčem se vodáci spustili na řeku, aby začali svou plavbu směrem do Kynšperka. Na akci byly k vidění všechny věkové kategorie vodáků s rozličnými zkušenostmi.

„Na této akci jsem už podruhé," řekla účastnice plavby Iva Jirsová. „Velice se mi tu líbí, je tu mnoho sympatických lidí. My jsme tu na raftu s kamarády a kolegy z práce. Když bude příští rok pěkně, tak bych se ráda znovu zúčastnila. Pravidelně jezdíme s manželem a dětmi na akci Den Ohře a zavírání řeky, takže s vodou už máme nějaké zkušenosti," dodala.

Dalším z účastníků byl ostřílený vodák Petr 'Pepin' Hradecký, který se tohoto takříkajíc vodáckého svátku účastní už podesáté. „Jezdím každý rok. Když jsem měl malé děti, tak jsem jezdil i s nimi, ty už jsou teď velké, takže jezdím pouze s partou kamarádů. Organizátory znám spoustu let, takže je moje účast jasná," uvedl Pepin, jak si v kolektivu vodáků nechá říkat. „Na lodi jezdím už hodně dlouho. Ohře se mi zdá o mnoho čistší než před léty. Je vidět, že čističky odpadních vod fungují. Do našich řek se pomalu vrací život," dodal.