Letos na jaře se ale opět dali dohromady a postupně odehrávají šňůru koncertů. Jeden z nich se konal právě v pátek, v Částkově. „Kapelu jsme založili na přelomu let devadesát jedna a devadesát dva. Sešli jsme se jako hudebníci z kapel Telefon a DOA," připomněl dějiny člen Láďa Hrbáček.

Vizír hraje, podle slov frontmana Romana Mashi Šandora, hard rock jemně střižený heavy metalem, okořeněný jemnými baladami. „Hrajeme převážně vlastní tvorbu. Převzaté věci hrajeme spíše okrajově," uvedl.

Ani samotné pojmenování skupiny není bez zajímavosti. Vymyslel jej současný klávesák Roman Havlíček. „Když jsme začali tehdy zkoušet, vymýšleli jsme i název. Padaly skutečně hrozný názvy. Roman pronesl památnou větu, že se můžeme rovnou jmenovat Vizír podle pracího prášku."

Jak jsme řekli, formace se v roce 1993 rozpadla. „Bylo to únavou, odehráli jsme spousty koncertů po celém kraji. Občas jsme vystoupili i v Německu," připomněl Hrbáček. Vizír dnes hraje ve složení Roman Masha Šandor, Luboš Oulík, Roman Havlíček, Petr Duffek, Láďa Hrbáček a Ota Královec.

Když se „turné" povede, vrátí se Vizír na scénu. „Pokud bude zájem, budou se koncerty konat, ale spíše sporadicky," nastínil plány Hrbáček.

Vizír ještě fanoušky potěší 22. června v Klenčí pod Čerchovem, 6. července v Soběkurech na Zlaté pípě, 28. července v Plzni u Plazy a o den déle ve Staňkově na pouti. „Začínali jsme pátého května ve Staňkově a bylo to moc hezké," uzavřel.