Po výhře 3:0 v prvním utkání postoupila Plzeň do čtvrtfinále, v němž se utká s prvoligovou Vysočinou Jihlava.

První utkání se hraje už příští úterý 2. dubna v Plzni od 18.00 hodin, odveta pak další týden ve středu 8. dubna v Jihlavě.

Plzeň v první půli proti Domažlicím působila s řadou náhradníků a fotbalistů juniorky v sestavě nesourodým dojmem.

Hra plná nepřesností přinesla přinesl ojedinělé šance na obou stranách.

Blíže ke gólu byl snaživý celek hostí, když Braunova bomba z hranice šestnáctky se odrazila od ryče Bolkovy branky.

Plzeň měla největší příležitost Hořavou, který se probil až před Ticháčka, jenže bývalý brankář Viktorie jeho příležitost pádem pod nohy zmařil.

Gól mohl dát i Wágner, ale jeho střela hlavou skončila těsně vedle tyče.

Po přestávce poslal trenér Dušan Uhrin mladší na trávník zkušené ligisty Rezka s Ďurišem a Plzeň se rozstřílela.

Oba střídající hráči byli u tří branek ze čtyř, které Viktoria svému soupeři ve druhém poločase nastřílela. Čtvrtý gól připojil Hrdlička.

Osmifinále Poháru České pošty:

Viktoria Plzeň – Jiskra Domažlice 4:0 (0:0)

Branky: 50. Rezek, 57. Hrdlička, 67. a 72. Ďuriš. Rozhodčí: Berka – Kubr, Fišer. ŽK: Lukeš, Veselinovič. Diváci: 2038.

První zápas: 3:0, postupuje Plzeň.

Viktoria: Bolek – Lukeš, Chocholoušek, Hubník, Kovařík (46. Rezek) – Hořava (46. Ďuriš), Veselinovič – Štípek, Hrdlička, Končal – Wágner (59. Bakoš). Trenér: Uhrin mladší.

Jiskra: Ticháček – Pyrka, Bauer, Růžička, Bárta – Mužík, Javorský (82. Buršík) – Leitl (77. Vojtko), Braun, Petráček – Bezděk. Trenér Purkart. Rozhodčí: Berka – Kubr, Fišer. Diváci: 2038.