K osmdesáti centimetrům sněhu na sjezdovkách Ski&Bike Špičák připadlo do čtvrtečního rána dalších cca deset centimetrů čerstvého sněhu a Špičák tak před Silvestrem hlásí skvělé podmínky. „V provozu je kompletně celý areál. Hlavně děti už „brousí“ zatáčky na nově otevřené funline na Spodní Šanci a otevřen máme také snowpark na Lubáku,“ uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

AKCE

V sobotu pořádá areál tradiční akci pro děti na Spodní Šanci – Sjezd světlušek. Od půl šesté večer začíná volné lyžování se soutěžemi pro děti s lampiony . Na závěr bude zapálen oheň a odpálen ohňostroj. Děti lyžují zdarma.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

Na Silvestra pořádá Horská služba ve spolupráci se Ski&Bike Špičák již 43. ročník sjezdu s pochodněmi z nejprudší české sjezdovky Šance. Po dvou letech opět na lyžích. Akce začíná v 17 hodin, samotný sjezd odstartuje v 17.30 hodin. Vše bude završeno velkým ohňostrojem.

V provozu jsou i ostatní železnorudské areály, jezdí i lanovka a vlek na Pancíři. Lyžuje se i v Kašperských Horách, kde se rovněž na Silvestra od 19 hodin koná sjezd s pochodněmi.

Běžecké stopy na Železnorudsku, Prášilsku, Modravsku a Kvildsku jsou upravovány průběžně, upraveny byly už i trasy ve vyšších polohách Hartmanicka, část hamerského okruhu od Statečku na Černé jezeru a okruh ze Srní na Modravsko.