„Na sjezdovkách máme v průměru šedesát centimetrů sněhu, dalších několik centimetrů připadlo ve středu, kdy sněžilo skoro celý den. V nadmořské výšce nad tisíc metrů znovu mrzne a podle předpovědi dorazí celodenní mrazy počínaje touto sobotou. Lyžuje se tak opět na zimně vyladěných površích a podle mě jsou na tuto dobu sjezdovky u nás pořád ve velmi dobré kondici,“ uvedl k aktuálním podmínkám provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

I když jsou tento týden jarní prázdniny v domovském okrese Klatovy, lyžuje se na Špičáku úplně bez front. V sobotu 17. března bude od 14 hodin uzavřena sjezdovka Spodní Šance, kde se jede finálový závod letošního Šumavského pohárku. Po setmění tam pak pro děti pořadatelé odpálí ohňostroj.

V provozu jsou stále i železnorudské areály Nad nádražím-Belveder, Samoty, Alpalouka, Pancíř vlek i lanovka, Weissova louka, Goldhof, Debrník i Hojsova Stráž – Dlouhá louka. Do neděle budou každodenně v provozu i areály v Kašperských Horách a na Kvildě, poté už jen o víkendech, pokud to dovolí sněhové podmínky, Šedesát až osmdesát centimetrů sněhu hlásí stále Velký Javor, lyžuje se také na Zadově. Provoz už ukončily areály v Hartmanicích a na německém Hohenbogenu.

Ve vyšších polohách Šumavy jsou stále sjízdné i běžecké stopy, které se obecně upravují do 15. března. Na Modravsku byly naposledy upraveny v úterý 12. března, na Železnorudsku a Prášilsku koncem minulého týdne.