„Jednadvacetiletý muž z Klatovska jel s vozem značky Man s připojeným přívěsem G. T. S. od Klatov na Nýrsko. Za obcí Starý Láz projížděl pravotočivou zatáčku, kdy se ze střechy uvolnil led, jenž dopadl na čelní sklo protijedoucího služebního vozidla značky Škoda Octavia v barevném provedení Policie ČR,“ sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová a dodala, že při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn a odhadnutá hmotná škoda na vozidle činí 20 tisíc korun.

Řidič s nákladním vozidlem pokračoval v jízdě směrem do Nýrska a po chvíli se vracel zpět. Policisté vozidlo zastavili a ztotožnili jeho řidiče.

V návaznosti na tuto nehodu, která mohla mít vážné následky, policie apeluje zejména na řidiči kamionů a nákladních vozidel s návěsem, aby kontrolovali stav vozidla. V současnosti noční teploty klesají pod bod mrazu a na střechách návěsů se přes den udržuje voda, která při nižších teplotách zmrzne. Hrozí pak právě pády ledu na další vozy, a to právě při průjezdu zatáčky nebo brzdění vozidla. „Řidiči z nákladních vozidel mohou sníh a led uklízet z instalovaných ramp, plošin nebo použít žebřík,“ poznamenala Ladmanová.

Při prošetřování dopravních nehod policisté zjišťují, že řidič s nákladním vozidlem odjel a někdy ani nemusí vědět, že došlo k poškození jiného vozidla. „Řidičům vozidel doporučujeme mít za jízdy v činnosti kameru a použít záznam při řešení nehody s policií i pojišťovnou,“ dodala Ladmanová.