Jejich nesouhlas byl slyšet i na středečním zasedání sušického zastupitelstva, které bylo velmi rušné. Nic se tam však zvrátit nepodařilo, a tak je dalším krokem petice.

Během sedmihodinového jednání zastupitelů se řešilo odvolání, ale také analýza nemocnice, kterou nechalo město zpracovat. Podle ní má nemocnice paradoxně potenciál dosažení finanční stability a kroky, které v ní byly udělány, byly správné.

Nicméně ani toto konstatování nezachránilo jednatele Radu a Haise. Jejich odvolání nebylo zrušeno, jak navrhoval zastupitel Karel Janda. „Nevidím důvod pro odvolání jednatelů, proto chci podat návrh na usnesení na revokaci odvolání jednatelů a jmenování nového jednatele,“ řekl Janda. Krok však neprošel, pro bylo šest zastupitelů, osm proti a tři se zdrželi hlasování.

OTEVŘELI LŮŽKA

Obyvatelé to však stále nevzdávají a chtějí jednatele, kteří postavili nemocnici na nohy a otevřeli lůžková oddělení, zpět. Jan Janda proto sepsal petici, která koluje od včerejška na internetu. Petenti žádají vedení města Sušice o zrušení rozhodnutí o odvolání Rady a Haise. „Žádáme o jejich setrvání ve funkcích jednatelů v sušické nemocnici. Analýza zadaná vedením města jasně hovoří ve prospěch odvolaných. Cílem petice je, aby odvolané vedení dále pokračovalo v započaté práci,“ uvádí Janda.

Podpisy na petici včera rychle přibývaly, v poledne jich bylo více než sto.

Vedení města odvolání mimo jiné zdůvodňuje tím, že je nemocnice ve ztrátě a další velké investice si Sušice nemůže dovolit. Zastánci odvolaných jednatelů reagují, že ti měli krátkou dobu na to, aby vše zdárně rozjeli.