Po hromadném testování obyvatel obce Nová Ves nepřibyly podle hygieny zatím žádné nové případy lidí nakažených koronavirem. Plošné testování nařídila Krajská hygienická stanice (KHS) poté, co se onemocněním covid-19 nakazilo po místní pouťové zábavě přes 40 lidí.Na odběry dorazila ve čtvrtek drtivá většina ze zhruba 280 obyvatel obce. „Výsledky zatím ještě nejsou kompletní, nicméně známe výsledky testů většiny obyvatel obce a ty jsou všechny negativní,“ řekl ředitel KHS Přemysl Tomašuk. Jeho slova potvrdil také starosta obce Miroslav Sedlák. „Od obyvatel mám zatím informace, že jsou všichni covid negativní. Oficiální zprávy se dozvím pravděpodobně v pondělí,“ sdělil Sedlák.

Protože je v obci vysoké procento nakažených, platí zde od minulého pondělí přísnější protiepidemiologická opatření. Lidé musí nosit roušky, nesmí se pořádat žádné společenské akce a je uzavřená hospoda. Nákaza se rozšířila na pouťové zábavě, která se konala v sobotu 29. srpna v sále hostince a zúčastnilo se jí kolem šedesáti lidí.

Před rozšířením nákazy v Nové Vsi se v srpnu stala ohniskem koronaviru rovněž Tatiná na severním Plzeňsku, hygienici tam zaznamenali téměř tři desítky nakažených a zavedli mimořádná opatření. Obec už se ale vrátila do normálu. „Občané, kteří byli kvůli této nemoci v karanténě, už chodí do práce,“ řekl starosta Tatiné Jaroslav Beneš.