Nejhůře dopadla tehdy šestiletá Natálka, kterou transportoval vrtulník na popáleninové centrum v pražských Vinohradech. Dodnes se s následky vážného zranění potýká a má za sebou i před sebou řadu operací.

Od nešťastné události, která ovlivnila životy mnoha lidí, utekly bezmála dva roky. Natálka prokázala obrovskou bojovnost, neboť utrpěla popáleniny druhého stupně na 43 procentech těla. A na více než dvaceti procentech šlo o popáleniny s označením tři, ohrožující její život. „Pohled na potomka, ze kterého vede patnáct různých hadiček, napojených na obří aparát kontrolující a zajišťující základní funkce, to nechce zažít žádný rodič,“ vrací se na začátek léčení maminka. Jenže k úplnému uzdravení čeká školačku nesmírně dlouhá cesta. Během deseti let bude muset podstoupit čtyřicet chirurgických zákroků. Náročných také po ekonomické stránce, kdy rodině pomáhají přátelé i neznámí lidé prostřednictvím transparentního účtu.

Vedoucí turnusu je psychicky zlomená. Rodině poslala nemalý finanční obnos, ovšem nadále musí počítat s citelným postihem. Letošní jednání soudu v Rokycanech mělo rychlý průběh. Hlavní vedoucí uzavřela se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu a soud měl rozhodovat o jejím schválení. Ještě před zahájením však žalobkyně vzala dohodu zpět. „Není to úplně standardní řešení, ale beru ho na vědomí. Záležitost se tudíž vrací do neveřejného přípravného řízení,“ sdělil předseda senátu Ivo Hruška. Zasedání se mimo jiné zúčastnil otec zotavující se Natálky, manžel obviněné nebo maminka další popálené holčičky.