Tak vypadalo páteční dopoledne a brzké odpoledne v centru Tachova a místech, kde se od večera odehrává program letošního ročníku Historických slavností.
Od podvečerních hodin už se procházeli městem lidé, aby si dali pivo, něco k jídlu, nebo si vyslechli první hudební produkce programu.

Řada z nich, především pak ti nejmladší, zamířili do bývalého koupaliště, kde se tradičně rozložil lunapark rodiny Schmiedových.

„Letos tu máme na čtyři desítky atrakcí, včetně několika stánků s občerstvením," vypočítal Josef Schmied. „Přivezli jsme také několik novinek, třeba bazén pro zorbing, přibyly také dětské koutky pro nejmenší. Jeden už jsme tu měli loni, letos je jich tu víc. Novinky jsou právě především mezi atrakcemi pro nejmenší," dodal.
Ale jednu novinku přivezli i pro ty odrostlejší. Je to velká houpací pirátská loď. „Na obsluhu moc náročná není, ale dá to zabrat při montáži," uvedl provozovatel lunaparku s tím, že největším nepřítelem je pochopitelně počasí.

„Letos je šílené vedro. Trochu se toho bojíme, protože lidé většinou při takových extrémních teplotách zůstávají doma nebo někde ve stínu. Ale uvidíme, snad jich přijde dost, tady se rozhodně nudit nebudou," řekl za svůj tým.

Slavnosti začaly v pátek večer po uzávěrce tohoto vydání hudebním vystoupením tachovské rockové kapely The New Morning. Na hlavním pódiu ji potom vystřídal zpěvák Marek Ztracený a nakonec skupina Los Pavlínos.