„Žena přišla, objednala si limonádu a řekla, že asi bude rodit,“ líčí situaci barman Jiří Bureš. Neváhal a hned zavolal záchrannou službu.

„Poprosil jsem ostatní v baru, aby mně a ženě pomohli,“ vypráví dál Bureš. Nastávající maminka měla opravdu štěstí, protože v podniku v tu dobu asi šestice mladých žen slavila rozlučku se svobodou. Mezi nimi byly i dvě zdravotní sestřičky, které se rodičky okamžitě ujaly.

„Bylo to všechno strašně rychlé. Ženu jsme položili na zem na deku a během minuty porodila. Dítě jsme zabalili do šátku a čekali na příjezd záchranářů. Ti se pak postarali o všechno ostatní,“ doplňuje barman.

„Novorozený chlapec byl transportován přímo z terénu v inkubátoru do Fakultní nemocnice Plzeň. Matku jsme převezli do stejného zařízení dalším vozem,“ sdělil mluvčí Záchranné služby Plzeň Vítězslav Sladký.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se toho účastnili. Sestřičky byly úžasné. Jsem rád, že si lidi dokážou navzájem pomáhat. Klukovi, který se narodil, bych chtěl vzkázat, že za 18 let u nás má na baru pivo zdarma,“ říká se smíchem barman.

Podle informací Deníku měla žena rodit až za dva měsíce. Nyní je ona i dítě v péči lékařů. Oba jsou v pořádku.