„Pachatelé dosud nezjištěné totožnosti muži opakovanými údery mačetou způsobili zranění na hlavě a další povrchová poranění na horních částech těla. Poté z místa utekli,“ informovala Deník policejní mluvčí Dagmar Brožová. Zranění naštěstí nebyla vážná. „Muž byl převezen na chirurgii do nemocnice v Sušici,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Případ si již převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Útoky mačetou jsou v kraji výjimečně. Nejzávažnější za poslední roky se odehrál v prosinci 2018 v bytě v Plzni na Borech, kde tehdy 19letý David K. právě mačetou zavraždil Kevina J. (17) z Klatovska. Policie sice krátce po činu mladíka obvinila z vraždy a soud ho poslal do vazby, ale klíčové slovo měli znalci. Ti po jeho vyšetření konstatovali, že v době spáchání činu byl nepříčetný a není tedy trestně odpovědný. Trestní stíhání proto bylo zastaveno. Namísto ve vězení tak skončil v detenčním ústavu.