Alfa se představila s písničkami ze svých představení, ale také s lidovkami, zazněla třeba Plzeňská věž nebo Ta naše písnička česká. Nejprve pod okny v Úslavské ulici, ve čtvrtek pak hrála v Papírnické ulici před seniorcentrem SeneCura. „Hlavně část s lidovkami se mi líbila,“ řekla po vystoupení jedna z klientek seniorcentra.

Koncert byl sice určen hlavně seniorům, ale za páskou v bezpečné vzdálenosti postávali i rodinní příslušníci některých z nich. Ti tak v době zákazu návštěv v těchto zařízeních mohli svým blízkým alespoň zamávat a užít si s nimi hudební produkci.

Z možnosti opět vystoupit před lidmi měli radost i herci. „Bylo to krásné, člověk cítí zpětnou vazbu v situaci, která není pro nikoho snadná. Bylo cítit, že lidi potřebují kontakt. Nám udělalo radost, že to lidem udělalo radost,“ shrnula své pocity herečka Andrea Ballayová.

Nabídku města na vystoupení pro klienty přivítal i ředitel SeneCury Radek Vyhnálek. „Taková nabídka se neodmítá. Je to možnost, jak klienty potěšit a vlít jim nějakou energii dožil. Jsem vděčný městu, že akci zorganizovalo a pokud přijde nabídka na další představení, určitě neodmítneme,“ řekl po koncertu.

Do akce se kromě Alfy zapojili například kabaretní a písničkářská dvojice Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda, šansoniérka Petra Kuna Hynčíková, členové plzeňského folklorního souboru MLS nebo soubor současného tance NOTA. Přidat se chtějí i členové Plzeňské filharmonie. „Rozpis vystoupení stále vzniká podle zájmu umělců i podle přání domovů pro seniory,“ uvedl Roman Černík, ředitel centra Johan, které vystoupení koordinuje.

Nejbližší vystoupení plzeňských umělců pro seniory:

Ne 3. května, 10.00: Lidová muzika Chrást (domov Čtyřlístek, Kotíkovská ul.)

Po 4. května, 10.00: Poitín (domov poklidného stáří Baculus, Vejprnice)

Út 5. května, 14.00: folklorní soubor MLS (domov Čtyřlístek)

St 6. května, 10.00 a 13.00: Divadlo Alfa (domov Čtyřlístek)