Sokolov a jeho okolí se staly součástí nové aplikace pro mobilní zařízení pod názvem Turista v mobilu. Ta má zpříjemnit turistům i místním obyvatelům návštěvu města a zajímavých míst v regionu. Každý den přibývají v aplikaci nová zajímavá místa. Možnou nevýhodou může pro někoho být nutnost rychlejšího připojení k internetu.

„První verze aplikace Turista v mobilu pomáhá při plánování výletů a návštěv zajímavých míst Sokolova i celé České republiky," říká Monika Zimová ze sokolovského infocentra. Zajímavostí je, že je určená nejen pro pěší turisty, ale i cyklisty nebo milovníky kolečkových bruslí.

„S touto aplikací má každý zájemce jistý cíl cesty a červeně značenou nejlepší trasu, na které mu nic zajímavého neunikne," tvrdí Zimová. Jak doplnil ředitel MDK Sokolov Jan Picka, aplikace poskytuje informace o městech a jejich nejlepších bodech zájmu včetně fotografií, kontaktů, kulturních akcí a odkazů na webové stránky či důležitá telefonní čísla.

V aplikaci každým dnem přibývají nová místa, trasy a body zájmů. Pro funkčnost aplikace je důležité mít prozatím rychlejší připojení k internetu. „V budoucnu by mohly postačit družice. Podobný systém jako u GPS, kde není potřeba připojení k internetu," dodal Picka. Ke stažení je na www.turistavmobilu.cz.

Město je také v balíku aplikací SmartCity umožňujících načítat informace o Sokolově pro jeho občany. Své zde najdou i návštěvníci města. „Objevily se mi interaktivní info mapy, nějaké památky, fotografie, tipy na ubytování či stravování," říká jeden z uživatelů SmartCity Lukáš Vimr z Kraslic.