Meteorologové však od začátku nového pracovního týdne slibují ochlazení. Od parné neděle by podle nich měly teploty pozvolna klesat. Ještě v pondělí se ale budou pohybovat kolem 30 stupňů. „V úterý by pak mělo být 27 stupňů. Výraznější teplotní propad očekáváme od čtvrtka, kdy bude 24 stupňů. Tento týden bude srážkově bohatší,“ informovala Jana Stacke z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického úřadu.

V bazénu na plzeňských Slovanech bylo v sobotu rušno. Do 14 hodin si přišlo zaplavat zhruba 150 lidí. Voda dosahovala teploty 26 stupňů. „Bydlíme tady kousek a chodíme sem s dětmi pravidelně. Vždycky je tu super voda,“ sdělila Deníku návštěvnice Alena Dvořáková.

Následky sobotní bouřky u osady Zliv na Tachovsku.
PODÍVEJTE SE: Lokální bouřka lámala na Tachovsku stromy, ničila chaty i auta

O víkendu byl nával také v rekreační oblasti Radost na přehradě. V sobotu kolem 14 hodiny už nebylo kde zaparkovat, lidé tak nechávali auta stát i na poli u silnice. „Čekali jsme v horku půl hodiny v autě na volné místo, nakonec jsme ho zaparkovali u cesty. Už se to nedalo vydržet,“ popsala paní Helena, která se přijela vykoupat z Plzně.

Krušné chvíle zažili také provozovatelé stánků s občerstvením. „Od rána jsme se nezastavili, podívejte se na ty fronty. Kempy jsou narvané lidmi, takže jedeme na plné obrátky. Na druhou stranu jsme rádi, že je kšeft, když bylo tak dlouho zavřeno,“ řekla obsluha.