Dvě odvážné ženy a jeden statečný muž se rozhodli skoncovat s nadváhou i se svými zdravotními problémy, a to ke všemu před zraky ostatních čtenářů. Od poloviny dubna společně sledujeme jejich úsilí, které je evidentně korunováno úspěchem.

„Všechny tři musím velmi pochválit. Do hubnutí se zakousli opravdu svědomitě. Poctivě dodržovali dohodnutý jídelníček, vzorně přidali pohybovou aktivitu, dokázali zkrotit případná pokušení. Zkrátka výborně se s nimi spolupracovalo," shrnuje tříměsíční úsilí svých svěřenců Jitka Šmucrová ze Světa zdraví.

Právě tuto společnost vybral Deník jako ideálního průvodce na cestě k jejich vysněné váze. Jejich krédem není totiž dosáhnout rychlého úbytku váhy za každou cenu, ale naopak donutit lidi změnit myšlení, nastartovat správnou a vyváženou životosprávu a pomalu, ale jistě dosáhnout trvalého snížení hmotnosti. „Díky tomu, že úzce spolupracujeme s lékařským týmem, dokážeme zachytit a následně upravit případné zdravotní problémy našich klientů," vyzdvihuje výhody Světa zdraví jeho majitelka Jitka Šmucrová.

Zdraví především

Že jejich metoda skutečně funguje, poukazuje nejen úbytek kilogramů našich čtenářů, ale i příjemný vedlejší účinek v podobě výrazně zlepšeného zdravotního stavu.

„Nejen že jsem se dostala na svoji vysněnou hranici pod 100 kilogramů, ale zmizelo mi také mnoho trápení. Přestaly mi otékat nohy, zbavila jsem se neustále se vracejících migrén. No, a ke všemu se cítím mnohem lépe. Plná energie a síly," vypočítává s nadšením výsledky své dvouměsíční snahy Jiřina Dufková.

Velmi podobně se nový životní styl odrazil i na zdraví Pavla Fořta. „Zlepšil se mu spánek, odstranili jsme pálení žáhy, nadýmání, nebolí ho klouby. Ale především, což je nejdůležitější, zlepšily se krevní rozbory," poukazuje na úspěchy Pavla Fořta jeho osobní terapeutka Markéta Hytmanová.

Módní odměna

Naši tři odvážní čtenáři si největší odměnu dali sami sobě. Dokázali si, že se snesitelným způsobem dokážou zbavit přebytečných kil, že pohyb není za trest, ale příjemná zábava a že úbytek váhy přináší mnohem více energie a chuti do života.
Deník se rozhodl odměnit jejich píli ještě jedním příjemným zážitkem. Oslovil plzeňskou módní návrhářku Kateřinu Líblovou, aby vytvořila modely přímo na míru našim třem statečným.

„Mám mnoho zákaznic, které ke mně dorazí právě po změně váhy. Když zhubnete, naberete ztracené sebevědomí a chcete dobře vypadat, skvěle se cítit. Ráda jim pak pomohu vytvořit šaty, které zdůrazní jejich postavu," vysvětluje Kateřina Líblová ze salonu Kirké.

V roli modelek a také modela se všichni ocitli úplně poprvé, ale rádi přiznali, že to zas tolik nepříjemné nebylo. „Samozřejmě se cítím trochu nesvá. Krásné šaty, focení. Jenže si s chutí uvědomuji, že jak se díky nižší váze cítím mnohem lépe, nevadí mi být středem pozornosti. Které ženě by nebylo příjemné slyšet, že jí to sluší, že vypadá výborně," shrnuje své pocity paní Dufková. A že se ocitli téměř na výslunní modní branže, dokazuje i fakt, že návrhářka Kateřina Líblová obléká takové celebrity, jako hudební skupinu Mandrage či vytvořila sérii šatů pro profesionální modelku Andreu Verešovou na focení kalendáře.

Maskování kil

A je těžké vymyslet padnoucí šaty i pro nekonfekční postavu? „To je úplně stejné jako s hubnutím. Každý člověk je originál. A tak se k němu musí přistupovat. Takže není problém vymyslet šaty pro kohokoli. Je jen důležité si s každým promluvit, zjistit jeho vkus a pak sladit vzájemné představy do výsledného modelu," popisuje svoji práci návrhářka.

A existuje univerzální recept, na oblečení, které by případně ubíralo kila? Ani na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. „U každého je to skutečně jinak. Já upřednostňuji ženskost. Takže každá žena by si měla najít na svém těle partii, kterou by chtěla zvýraznit, a podle toho potom volit oblečení," doporučuje Kateřina Líblová. Na jednu věc má ale jednoznačný názor. „Pokud se ženy v jakémkoli věku a s jakoukoli váhou naučí správnému držení těla, mají vyhráno," zdůrazňuje tajemství ženské krásy zkušená modní návrhářka.

Nejtěžší bylo jíst

Poslední díl seriálu o hubnutí je tu. Na jeho úspěšném konci stojí tři čtenáři, kterým se skutečně podařilo zhubnout, nabrat energii a více chuti do života. Jak ale hodnotí svoji několikaměsíční snahu oni sami?

„Rozhodně s hubnutím neskončím. Naopak, hodlám pokračovat. Výsledky stojí za to a celkový pocit také," jednohlasně se shodují všichni tři.

Jejich viditelné úspěchy také přilákaly ostatní rodinné příslušníky. „Když manžel viděl, jak mi kila jdou dolů, rozhodl se připojit a již hubne se mnou. Vařím tak pro dva a je to jednodušší," říká Jiřina Dufková.

To Ludmila Lassasová přilákala k změně životosprávy nejen svého čtyřiadvacetiletého syna Jakuba, ale i třiašedesátiletou maminku. „Když se teď sejdeme, jsme posedlí povídáním o jídle. Vyprávíme si, co kdo zdravého uvařil, kde se dá co koupit, zkrátka zdravý životní styl se nám stal koníčkem," popisuje rodinnou situaci Ludmila Lassasová.

A co bylo na celém hubnutí nejtěžší? „Pro mě jednoznačně naučit se jíst pětkrát denně. Nesnídala jsem, zhltla jsem oběd a pak až večeři. Abych si na nový režim zvykla, nastavila jsem si dokonce vyzvánění na telefonu, které mě upozorňovalo, že je čas se najíst," popisuje své největší úskalí paní Dufková.

Pro Pavla Fořta to zas byl počáteční šok, když se jeho tělo muselo ze stravy složené pouze z fastfoodů přeorientovat na zdravé potraviny. A paní Lassasová nejvíce bojovala s nechutí vstát z gauče a začít cvičit. Přesto všichni své počáteční problémy překonali a ručička na váze je toho důkazem.

Máte chuť zkusit se Světem zdraví zhubnout také? Deník nabízí svým čtenářům během celého června 50% slevu na vstupní konzultaci ve Světě zdraví.