„Kromě zámku nabídneme procházku zrekonstruovanou zámeckou zahradou a částí parku,“ uvedl starosta obce Karel Petráň. „Po celou sezónu zde budou dvě výstavní expozice – fotografií z historie obce s názvem Včera a dnes a obrazová, nazvaná Galerie předků.“ Novinkou a starosta věří, že i tahákem pro letošní rok, budou svojšínské ornáty z kostela svatého Petra a Pavla. „Jsou to krásně vyšívaná a zdobená roucha z 18. a 19. století, v nichž kněží sloužili mše. A opravdu stojí za zhlédnutí,“ řekl Petráň.

Sezónu zahájí o Velikonocích. „Návštěvníci mohou přijít v sobotu, v neděli i 9. dubna na Velikonoční pondělí v době od 10 do 17 hodin. Následně budeme mít otevřeno do 30. června každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. O prázdninách bude otevřeno každý den,“ doplnil informace starosta. Vstupné bude 30 korun, děti do 10 let nebudou platit nic. Návštěvníci se mohou na prohlídku vydat sami nebo si vyžádat průvodce.

„Vycházíme vstříc i skupinám, které chtějí expozice navštívit i mimo otevírací dobu. Stačí se objednat na telefonu 374 693 112,“ dodal Petráň.