„Tou dobou jsme byli poloprázdní, starali jsme se jen o pět psů,“ vysvětlila provozovatelka útulku Gabriela Jägerová.

„Fenu a psa nám dovezl přepravce zvířat a majitel soukromého azylu pro zvířata Tibet Marek Blažko. Pes dostal jméno Tibet, jako poděkování za přepravu, kterou si pan Blažko hradil z vlastních zdrojů. Nejde moc odhadnout věk psa, protože nemá žádné zuby,“ uvedla dále Jägerová.

Pes má totiž všechny zuby upilované až na tvrdé patro. Podle vedoucí útulku si toto upilování s největší pravděpodobností způsobil při okusování misek a předmětů, které měl v kotci. „Je to důsledek permanentního zavření zvířete v omezeném prostoru. Jistě musel hodně strádat psychicky, a to se někde odrazilo. Také má spoustu starých ran po těle a okousané uši. Byl přijat s kritickou podvýživou a váhou 22 kilo. Museli jsme ho tedy pomalu rozkrmovat, jedl v malých dávkách. Byl tak slabý, že sotva šel.“

Fena dostala jméno Bou a je jí odhadem pět let. Byla také dost podvyživená, ale jinak v pořádku. Bou reaguje na základní povely a měla dokonce neregistrovaný čip. „Kdo se zvířat zbavil, se nepodařilo zjistit. Nyní mají veškerou veterinární péči za sebou a v nejbližších dnech jim budeme hledat nový domov,“ uzavřela Jägerová.

Jak uvedl Marek Blažko z útulku Tibet, ovčák se pohyboval v Marefách, což je část města Bučovice, kde jeho azyl sídlí. Odchytil jej, později byla ve stejné lokalitě odchycena ještě fena.

Oba psi byli umístěni v záchytných kotcích Městské policie Bučovice. „Náš útulek je zaměřen hlavně na handicapované kočky, nepřijímáme zvířata z ulice. Prostor pro psy máme také, ale v té době jsme ho měli plný a nezvládali bychom se o všechny kvalitně postarat,“ vysvětlil Blažk. „Jsem rád, že se našlo místo pro ty dva ovčáky v Tachově,“ dodal.