„Je to hrozné a nezodpovědné. Jak vůbec něco takového může lékařka udělat? Slyšíme už několik týdnů, co koronavirus dělá, jak se šíří,a ona i přesto po návratu z Itálie jde ordinovat. Bohužel jsem slyšela, že není jediná, kdo po návratu z Itálie chodil takhle běžně do práce,“ rozčilovala se maminka ze Sušice, která si nepřála zveřejnit jméno, a dodala: „Hájila se tím, že se stihla vrátit před půlnocí, než začala platit nařízená karanténa. To snad nemůže myslet vážně. Vždyť všichni víme, jak to v Itálii vypadá, a tady to roznášejí právě lidé, kteří tam jeli.“

ON-LINE ke koronaviru
najdete ZDE

Ve čtvrtek a v pátek byla již v ordinaci jiná lékařka. Její kolegyně, která byla v Itálii, chce ale lidi uklidnit – není nakažena koronavirem. „Dle nařízení ministerstva zdravotnictví ČR nemusím být v karanténě a jsem zcela zdravá. Vzhledem k dezinformacím, které probíhají, budeme ordinovat až do odvolání jen elektronicky,“ sdělila lékařka. Podle informací Deníku byly její děti ve školách jednu vyučovací hodinu, poté si pro ně matka přijela, neboť ji zavolalo vedení jedné ze škol.

Radní Plzeňského kraje pro zdravotnictví Milena Stárková vyvolá na kraji jednání o kontrolování lidí, kteří mají být v karanténě, zda ji dodržují. Pomoci by podle ní mohla i Policie ČR. „Volala jsem na krajskou hygienickou stanici. Sdělili mi, že případů udání, že někdo nedodržuje karanténu nebo se vrátil z Itálie a chodí mezi lidmi, mají spoustu a nestíhají je vyřizovat,“ řekla Stárková.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in