Lékaři, sestry, sanitáři, ale i kuchař či uklízečka. Ti všichni si z Návštěvnického centra Plzeňského Prazdroje odnesli skleněnou sošku se symbolem srdce, které rozdávaly Nemocnice Plzeňského kraje svým zaměstnancům. Cena Srdce se pracovníkům šesti zdravotnických zařízení předávala druhým rokem.

„Je to ocenění nejen profesionality, znalostí, dovedností, spolehlivosti, ale rovněž vřelého přístupu k pacientům, dobré komunikace s kolegy, ochoty pomáhat i umění vytvářet kolem sebe příjemnou atmosféru,“ uvedl předseda představenstva společnosti Nemocnice Plzeňského kraje Marek Kýhos.

On i další předávající udělali všem oceněným velkou radost. „Strašně si toho vážím. Já jsem začala studovat medicínu v Plzni a tady vlastně končím tímto hezkým oceněním. Je to pro mě velká satisfakce a hlavně děkuji všem, kteří mě nominovali,“ řekla Deníku lékařka Marie Chvátalová z Horažďovické nemocnice. „Jsem šťastná, že jsem ocenění dostala. Kolektiv mých sester má podíl na tom, že jsem v nemocnici tak dlouho zůstala, neboť vesměs všechny byly poctivé na práci a hodně pro mě znamenaly,“ uvedla všeobecná sestra chirurgie Pavla Soběslavská, která v Klatovské nemocnici pracuje od roku 1972. „Mám velikou radost, potěšilo mě, že to není jen pro lékaře či sestřičky, že se pamatuje na všechny,“ doplnila Mária Brůžková, jež pracuje v Nemocnici Svatá Anna jako pomocnice v úklidu, ale přesto si najde čas i na to, aby vyslechla pacienty či kolegy a pomohla jim.

Poklonu všem oceněným složil i moderátor Michal Jančařík, který je kvůli vážným zdravotním problémům upoután na invalidní vozík. „Za poslední tři roky jsem byl víc v nemocnici než doma, takže je pro mě toto předávání cen emotivní záležitost. Umím si představit, co se v nemocnicích děje a jakou neuvěřitelně těžkou práci tam ti lidé dokážou odvádět. A když to je ještě s úsměvem na rtu, tak to neuvěřitelně pomáhá,“ uzavřel Jančařík.

Přehled oceněných
Domažlická nemocnice: Jiřina Přibková, Ivana Kalčíková, Karel Bittner, Michaela Vlnatá.
Horažďovická nemocnice: Marie Chvátalová, Anna Petržilková, Pavel Liška, Josef Maxa.
Klatovská nemocnice: Helena Nedvědová, Pavla Soběslavská, Marcela Rachová, tým oddělení multioborová JIP.
Rokycanská nemocnice: Karel Východský, Jitka Lišková, Miroslav Zíka, Jan Danics.
Stodská nemocnice: Eva Kučerová, Šárka Svobodová, Martina Tesárková, tým gynekologicko-porodnického odd.
Nemocnice Svatá Anna: Ladislav Šlesingr, Petr Kuba, Olga Juzková, Mária Brůžková.