Podle údajů areálu Ski& Bike Špičák k rozhledně přijde nebo přijede 42 tisíc návštěvníků. „Jízdenek na lanovku ale prodáme o 16 tisíc méně a tito lidé rozhlednu za 8,5 milionu korun používají zdarma. Přitom nás její roční provoz vyjde na sto tisíc,“ vyčísluje náklady na elektřinu, nátěry či revize ředitel areálu Vladimír Kasík. Dospělí, kteří nepřijedou lanovkou, zaplatí v kiosku na vrcholu kopce 50 korun, děti 20 Kč. Kdo přijede lanovkou, použije jízdenku jako vstupenku. Novinkou na ochozu rozhledny jsou dva bezplatné otočné dalekohledy.

Od začátku května fungoval areál pouze o víkendech. „Návštěvnost nebyla příliš velká. Kvůli zavřeným hranicím k nám nemohli bikeři z Německa, kteří pravidelně jezdí,“ uvedl Vladimír Kasík s tím, že během posledního víkendu už první německé turisty zaregistrovali.

Samozřejmostí jsou před začátkem sezony opravené a mírně obměněné trasy bikeparku, náklady jsou cca tři miliony korun. U chaty Hanička je otevřené dětské hřiště včetně letního tubingu neboli jízdy z kopce na nafouknuté duši po dráze s umělým povrchem. „Tato atrakce je letos poprvé zdarma,“ upozorňuje vedoucí střediska služeb Jan Kasík.

Špičák před startem letní sezony vyzpovídal návštěvníky. Průzkumu se zúčastnilo čtyři sta respondentů, většinou z ČR. Dotazník sehrál roli např. při volbě nových tratí. „Vybudujeme lehčí pohodovou trať vhodnou pro začátečníky, která nám tady trochu chybí. dodal Kasík.