Podle žaloby měl v září 2011 tehdy 12letému chlapci třít úd a totéž požadovat i po něm, o dva roky později na něm vykonat také anální styk.

Před soud přišel muž, který se tu přiznal ke své homosexuální orientaci, ale rozhodně popřel vše, co je mu kladeno za vinu. „Já sám jsem nešťastný z toho, jaký jsem. Maminka stále čeká na vnoučata a já jí vysvětluju, že jsem gay a že je to vrozený. Zkoušel jsem to před lety se ženou, ale nic mi to neříkalo, tak jsme se rozešli. Proto jsem se rozhodl zůstat sám," řekl nikdy netrestaný muž.

Jak vyplynulo z jeho výpovědí v přípravném řízení, chlapec k němu utíkal z domova. „Zafixoval se na mě a tvrdil, že u mě je to lepší než doma. A chtěl, abych ho adoptoval," uvedl žalovaný.

Přiznal, že chlapci dal dva starší mobily, které nepoužíval, zaplatil mu kredit a jednou mu věnoval padesátikorunu na jídlo. „Pak po mně začal chtít tablet. Když jsem odmítl, začal mi vyhrožovat, že půjdu sedět, že řekne, že jsem ho obtěžoval. To už jsem cítil, že mě využívá a vydírá. Nakonec mě nařkla z obtěžování i jeho matka. Vztahy v té rodině byly hrozné, stejně jako sociální situace. Myslím, že ten kluk se cítil odstrčený. Já mu chtěl pomoci a takhle to dopadlo," dodal.

Jak vypověděla matka, bylo jí prý divné, za co dává synovi jeho kamarád mobily. „Pak se přiznal, co se mu stalo. Určitě mi nelhal," je přesvědčena. Přiznala, že syn byl v dobřanské léčebně a nyní je v dětském domově, protože ho doma už nezvládala.

Starší bratr i otec poškozeného pochybují, zda hoch mluvil pravdu. „Když se mu něco nedovolilo, býval vzteklý, tím si to chtěl vynutit," řekl otec. O věrohodnosti chlapce pochybují i znalci. Verdikt může padnout ve středu.