„Děláme srazy již dvacet let a na podzim budeme mít jubilejní čtyřicítku. Jsme rádi, že se covidová opatření rozpustila a mohli jsme narychlo sraz připravit. Lidé jsou natěšení jako my a počítáme se zhruba dvěma stovkami aut,“ uvedl za pořadatele Roman Schavel.

Vše začínalo jako tradičně v pátek, když škodováci najížděli do kempu, večer byla soutěž v neon tuningu a autokino. V sobotu se vybíralo nejhezčí auto srazu, nejhlasitější výfuk, nehlasitější aparatura, přichystána byla i soutěž v manuální zručnosti. Nechyběl také slalom v Janovicích nad Úhlavou a orientační závod směřoval tentokrát na Kašperk.

Největším lákadlem letošního srazu škodovek byly vozy Dioss Rebel Nova. Šlo o auta, která se v roce 1995 až 1998 vyráběla v Klatovech. „Byly vyrobeny tři prototypy. Modrý budou lidé znát určitě z televize Nova, která byla mediálním partnerem. Tenkrát bylo v nové televizi hodně profláknuté. V roce 1998 projekt skončil a po vozech se slehla zem. Nyní po více než dvaceti letech je modrý zcela zrenovovaný a byl na srazu k vidění společně se žlutým, který ještě renovujeme,“ řekl Schavel. I červený má svého majitele a je opraven, ale na srazu chyběl.

Hned vedle Rebelů návštěvníci obdivovali také vůz ÚVMV 1100 GT, což je sporťák z roku 1970, který se rovněž nedostal do sériové výroby. Vyrobeno bylo jen šest kusů.

Pánové tak měli co obdivovat. „Já taková originální auta miluji, jsem vždy nadšen, když je mohu vidět. Je to krásné. Paráda,“ řekl jeden z návštěvníků Petr Valeš, který si s nadšením prohlížel každý detail.