Poslední den v roce se můžete vydat do Podmokel. Tam se koná již 39. ročník silvestrovského pochodu Za Kelty na Sedlo – Memoriál Zdeňka Pavlíčka a Milana Pokorného. Ten pořádá Klub přátel zdravého pohybu a erotické svěžesti Podmokly. Zapsat se do pamětní knihy můžete na návsi od 8.30 hodin, kde bude hasiči přichystáno něco na posilněnou na cestu.

Na rozhlednu na Sedle se vyráží také přímo z Albrechtic, kde bude rovněž přichystáno občerstvení. Výstup je každoročně hojně navštěvován. Hospoda i venkovní občerstvení pod Sedlem budou otevřené od 9 hodin.

První víkend na Špičáku v sezoně 2023/24.
V areálech si zalyžujete, ale vydat se můžete i na tradiční akce

Nový rok stovky lidí tradičně vítají na Bolfánku u Chudenic. K příchodu do areálu od 12.30 hodin zahrají z ochozu rozhledny Švihovští trubači, které uslyšíte i během akce pod rozhlednou. Od 13 hodin bude rozhledna volně přístupná. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek použije městys Chudenice na chystanou expozici o sv. Wolfgangovi. Chybět nebude občerstvení, a dokonce si bude možné dát novoroční čočkovou polévku.

První den v roce je možné vystoupat také na rozhlednu na Chlumu v Chanovicích, a to od 13 do 15 hodin.

Novoroční závod na Žďár se pojede už počtyřiadvacáté.
Tipy na víkend: Vítání nového roku, Krucipüsk, Brutus a křest alba

Novoroční výšlap na Tuhošť pořádá Sbor dobrovolných hasičů Lhovice. Sraz je ve 13.30 hodin na návsi ve Lhovicích, pokud se vydáte z jiné strany, pak se všichni setkají ve 14 hodin na vrcholu Tuhoště, který je 601 m n. m. Občerstvení je po sestupu zpět do obce zajištěno.