Únosu si naštěstí všiml náhodný svědek, který okamžitě zavolal policii. Díky tomu se podařilo sedmnáctiletou oběť zachránit. Pachatelé, již byli obžalováni z vydírání, znásilnění a loupeže, stanuli ve čtvrtek před okresním soudem v Plzni.

Dívka si vyrazila v osudný večer do baru. Po půlnoci se bez doprovodu vydala pěšky na Lochotín. Nedaleko Rondelu na Karlovarské třídě u ní přibrzdilo audi, v němž se nacházeli Todor Genov Yordanov, Petar Kolev Petrov a Yordan Genov Yordanov. Z vozu se vyklonil jeden z nich a mlčky se na dotyčnou podíval, poté automobil odjel, zaznělo ve čtvrteční výpovědi oběti. Ta pokračovala dál v cestě, ale Bulhaři u ní znovu zastavili. Nejdříve se vyptávali na diskotéku, pak zaútočili.
„Jeden mě popadl zezadu v podpaží, druhý mě chytil za nohy. Hrozně jsem ječela, protože jsem se bála, že mě znásilní nebo zabijí," říkala s pláčem. Útočníkům se snažila marně vysmýknout. Násilím ji vtěsnali na zadní sedadlo. Podle dosud zjištěných informací ji jeden z obžalovaných vytrhl telefon z ruky. Pak ji začali sexuálně obtěžovat.

„Ten holohlavý se mě zeptal, jestli dělám sex. Odpověděla jsem, že ne," sdělila unesená. Popis zřejmě odpovídá Petrovovi, který naopak ve své výpovědi velkou část viny svaloval na Y. G. Yordanova.

Dívka křičela, brečela a prosila, aby ji pustili. Nebylo to nic platné. Sebrali jí náušnice a chtěli ji vzít i prstýnek. Opakovaně dostala rány do obličeje i břicha, přičemž automobil směřoval co nejrychleji z Plzně. Audi zřejmě řídil Yordan. Ten už při předchozím soudním líčení vypověděl, že nesouhlasil s únosem dívky a snažil se oba své kamarády přesvědčit. Sám však automobil nezastavil.

„Říkal jsem, že je to hloupost, aby ji pustili. Odvětili mi, že je velký provoz, abych jel dál," uvedl. Vozidlo ovšem zastavila až policejní hlídka. Tu přivolal náhodný svědek, který celý incident na Karlovarské třídě viděl. Obžalovaným Bulharům hrozí až desetiletý trest.