Velkým zásahem ve Věznici Plzeň vyvrcholila tento týden dlouhodobá akce, na níž spolupracovala policie a vězeňská služba. Na Bory se kdosi neustále pokoušel dostat drogy, a tak a po několikaměsíčních přípravách došlo na razii. A hned po ní na obvinění jedenácti lidí.

Policistů i pracovníků vězeňské služby, kteří věznici prohledávali, byly desítky. "Nasazeni byli i čtyři policejní psi speciálně vycvičení na detekci omamných a psychotropních látek," uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Co se při razii objevilo? "Sedm mobilních telefonů a čtyři samostatné SIM karty, dále velké množství injekčních stříkaček a především pak krystalická látka, u které vzniklo důvodné podezření, že se jedná o pervitin," pokračovala Štefflová.

"S výsledkem jsme spokojeni," okomentoval akci ředitel Věznice Plzeň Petr Vlk, "a za takovou akci jsme rádi."

Mezi jedenácti zadrženými je sedm mužů a čtyři ženy - šest mužů si na Borech odpykává trest, zbylí jsou jejich příbuzní nebo známí a chodili  je navštěvovat.

Nejmladšímu obviněnému je 25 let, nejstaršímu 59 let. "V úterý si vyslechli obvinění převážně ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Ti, u kterých byly nalezeny mobilní telefony, a ti, kteří jim je umožnili používat, se navíc zpovídají z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," dodala policejní mluvčí.

Až policisté vyhodnotí všechny informace a důkazní materiály, není vyloučeno, že obviněných ještě přibude.