Paní Vlasta vždy oplývala zručností a představivostí. Vyrábí nejrůznější dekorace z různých materiálů. K výrobě figurek používá drátěné konstrukce a na ty následně nanáší a tvaruje samotvrdnoucí modurit. Po zaschnutí je sama vymalovává.

Z prvních figurek pro betlém vznikl každoroční silvestrovský rituál. "Hromadné oslavy Silvestra mě nikdy nelákaly. Raději trávím čas v klidu doma, a tak poslední večer v roce zasedám ke stolu a pouštím se do výroby jedné až dvou figurek, které rozšíří betlém o následujících Vánocích," řekla Deníku.

A tak v jejím betlémku nechybí Tři Králové, velbloud, slon, oslík, pasáčkové. Postupně už vyrobila 54 postaviček. Ve vysněném domečku pak zdobí v adventním čase celé schodiště a nechodí se s ním potěšit jen vnoučata, ale i široké příbuzenstvo a přátelé z celé Pozorky, tedy místní části Kladrub, kde paní Vlasta žije. Betlémek dokonce jednou zapůjčila do výstavní expozice v Regionálním muzeu Kladrubska.

Ilustrační foto.
V centru chtějí více parkovacích míst

Dnes je Vlastimila Semorádová v důchodu a na svoji zálibu ve vyrábění dekorací má více času. Kladrubští ji dlouhá léta potkávali v uniformě listonošky. Za více než 15 let nachodila po Kladrubech pěkných pár desítek tisíc kilometrů. Až v předdůchodovém věku dostala od synů koloběžku s motorovým pohonem.

A i ve své profesi dokázala v adventním čase zpříjemnit spoluobčanům život. Ve schránkách pravidelně nacházeli malý lísteček s osobním přáním krásných vánočních svátků od své oblíbené pošťačky. Ta skromně přiznává, jak ji těší, že i po několika letech, které tráví na zaslouženém odpočinku, ji i o hodně mladší lidé poznávají a s úsměvem zdraví s tím, že jsou rádi, že ji opět vidí. Je to pro ni největší odměnou, jaké se jí mohlo za všechny nachozené kilometry a roznesené dopisy dostat.