Koná se tu první ročník Pivního festu. Návštěvníci tu najdou nejen stovku čepovaných piv od velkých i malých pivovarů, ale i pódium, kde vystoupí například Kroky Michala Davida nebo slovenský Peter Bič Project.

„Pořádal jsem podobné festivaly v Německu a Švédsku. Dlouho jsem chtěl i v Plzni, ale nebyl vhodný prostor," říká za pořadatelskou agenturu Tomáš Sladký. Na místě se bude prezentovat třicítka pivovarů, šest z nich bude zahraničních. Připraveny jsou různé soutěže od pití piva na čas, hodu pivním sudem až po pivní štafetu či tahání auta na laně.

Své umění a znalosti tu předvedou i studenti Hotelové školy Plzeň (HŠ). „Lidé se dozvědí zajímavosti o čepování a servírování piva a naučí se, jak poznat dobře načepované pivo," zve Petr Berka z HŠ.

Podle Sladkého jde o jediný plzeňský pivní festival, zaměřuje se nejen na pánskou část návštěvníků, ale i na rodiny s dětmi. Pro ně bude připraveno několik soutěží a atrakce. Velkým tahákem má být i bungee jumping.

Pivní fest 2014 se koná zároveň se Slavnostmi svobody, od pátku 2. do neděle 4. května. Vstupné je vždy 40 korun na den a část výtěžku ze vstupného organizátoři pošlou Nadaci pro transplantace kostní dřeně.

Zdroj: Youtube