Ornitologové ho totiž před rokem při Vítání ptačího zpěvu označili, a dnes poznali podle údajů na kroužku. 
A právě o to jde. Opět chytit okroužkovaného ptáka přináší odborníkům cenné informace.

Akci Vítání ptačího zpěvu v Tachově navštívilo v sobotu přes dvacet zájemců o pozorování a poslech pěvců i dalších opeřenců. Skupinka dětí i dospělých vedená odborníky 
z CHKO Český les prošla Knížecí alejí. Krom zmíněného brhlíka, známých kosů, pěnkav či budníčků se ukázali 
i další vzácnější druhy. „V aleji žije také žluna a krutihlav nebo u řeky skorec vodní," uvedla Milena Prokopová 
z CHKO Český les. Poukázala také na králíčka obecného jako nejmenšího ptáčka v Česku a naopak orla mořského, který je největším u nás hnízdícím dravcem. Přítomní se také dozvěděli další zajímavosti z ptačí říše. Například, proč vlastně ptáci zpívají. Je to ze dvou důvodů. Jednak si tím označují teritorium a také, aby sameček nalákal samičku," přiblížila důvody ptačího zpěvu. Podle ornitologů má své důvody i ukazování peří a známé natřásání samců.  Brání to i mezidruhovému křížení, protože samice reaguje pouze na toho samce, který ji ukáže ty správné znaky a má to správné chování a hlasové projevy.

Vítání ptačího zpěvu je dlouholetou tradicí. V celém světě se tento jarní svátek slaví již déle než třicet let, V České republice se začal slavit až po roce 1990 a v té době také několikrát bylo Vítání ptačího zpěvu i v Tachově a poslední roky se pravidelně opakuje.