Šestadvacetiletá žena z vesničky nedaleko Klatov zemřela na místě, stejně starý mladík z Janovicka podlehl těžkým zraněním po převozu do nemocnice. Zraněni byli i další dva lidé.

Nehoda se stala po 19. hodině. Pětaosmdesátiletý muž z Klatov jel s VW Polo od Dolní Lhoty a na křižovatce s hlavní tahem z Klatov na Nýrsko chtěl odbočit doleva směrem na Klatovy. „Přitom došlo ke střetu s přijíždějící Hondou Civic, se kterou jel řidič po hlavní komunikaci ve směru od Klatov na Janovice nad Úhlavou,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

„Jel jsem od Dolní Lhoty a chtěl jsem odbočit směrem na Klatovy. Viděl jsem zprava auto, tak jsem mu dával přednost, a zleva mě smetl. Pak narazil do toho, co jsem mu dával přednost,“ řekl Deníku senior, který vyvázl bez jediného škrábnutí.

To osádka Hondy Civic, která se střetla s jeho VW Golf, dostala se do smyku a poté v protisměru narazila levým bokem do protijedoucí Dacie Logan, dopadla mnohem hůře. Šestadvacetiletého řidiče z Janovicka museli hasiči ze zdemolovaného vozu vystříhat a poté byl desítky minut resuscitován, stejně jako jeho spolujezdkyně. „Mladá žena bohužel na místě zraněním podlehla. Muž byl transportován v kritickém stavu letecky na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Snaha lékařů ale byla marná, mladík později v nemocnici těžkým zraněním podlehl. Plzeňané z dacie, muž ročník 1960 a žena ročník 1962, byli se středně těžkými zraněními převezeni do Klatovské nemocnice.

„Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Policisté příčinu i okolnosti dopravní nehody dále šetří,“ dodala Ladmanová. Zda byl viníkem nehody senior, či někdo jiný, rozhodne znalecký posudek z oboru dopravy.