Řidič nákladního vozidla DAF řídil automobil ve směru na Nejdek. Při průjezdu levotočivou zatáčkou vjel z dosud nezjištěných příčin mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. "Po nárazu se kamion převrátil na bok. řidič utrpěl při nehodě vážná zranění, která nebyla slučitelná se životem," uvedl mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Tragická nehoda kamionu, při níž v pátek večer zahynul čtyřicetiletý řidič náklaďáku, měla i negativní vliv na životní prostředí. Převrácený kamion zůstal ležet přes potok, do vody unikla část pohonných hmot z nádrže a také převodový olej. Hasiči proto na vodní hladinu položili norné stěny, které zde zůstaly až do vyproštění celého návěsu, uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
Kamion jedoucí po silnici z Pozorky na Nejdek sjel pod kopcem ze srázu, kabinou narazil do stromu a po nárazu se návěs nákladního auta převrátil na bok. Ve zcela zdemolované kabině zůstal zaklíněný řidič. Hasiči z Nejdku a Karlových Varů muže s použitím hydraulických nástrojů vyprostili už bez známek života, přivolaný lékař už řidiči nedokázal pomoct.
Kamion musel nadzvednout jeřáb a postupně vytáhnout zpět na silnici. Zásah trval až do sobotních ranních hodin, provoz v místě nehody byl po dobu likvidace následků nehody uzavřen. Kvůli úniku provozních kapalin do vody a do půdy v místě nehody informovali hasiči rovněž pracovníky odboru životního prostředí a vodoprávního úřadu. Ti společně s hasiči v sobotu i v neděli místo úniku kontrolovali, v pondělí je domluveno odbagrování kontaminované zeminy..