„Všechno je suché a stačí malá jiskřička, která přeskočí a je z toho hned požár. Jako v Lomničce. V sobotu dopoledne tam chalupář také pálil a musel volat hasiče. Oheň se rychle rozšířil skoro po celé louce, ale naštěstí hasiči přijeli okamžitě a vše uhasili,“ sdělila Deníku Jiřina Hrubá, která také zaslal autentické fotografie. „Sluníčko už každého láká na chalupu, zahrádkáři už také netrpělivě obhlíží zahrádky, ale pozor na vypalování suché trávy a nebo rozdělávání ohníčků. Může se vymknout kontrole,“ dodala Hrubá.

K likvidaci požárů vzniklých pálením trávy vyjížděli hasiči od pátku několikrát. V samotný pátek to bylo krátce po poledni, kdy hořelo ve Starém Sedle na ploše 30 krát 30 metrů. U tohoto požáru zasahovali kromě profesionálních hasičů dobrovolní ze Stráže a ze Starého Sedla.

Tachovští, plánští a lestkovští hasiči se sešli v sobotu kolem půl třetí odpoledne u požáru suché trávy ve Vysokém Jamném. Tam hořelo na ploše půl hektaru. „Příčinou byla nedbalost, škody byly vyčísleny na třicet tisíc korun,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

Zmíněný požár trávy u Lomničky likvidovali hasiči v neděli dopoledne. Hořelo na ploše 50 krát 50 metrů. „Také v tomto případě byla příčinou nedbalost, škoda naštěstí nevznikla žádná,“ doplnila mluvčí hasičů.