Asi takový obrázek evokuje většině lidí pouť. Ta na sv. Jiří se tradičně odehraje na Doubravce, tentokrát v rozmezí 14. až 22. dubna.

„Jelikož je o poutě zájem menší, tak bude méně atrakcí. Stánků očekáváme přibližně stejné množství jako loni. Někteří to položili po prvních jarních poutích, když nebyl velký zájem,“ charakterizuje Vojtěch Lagron letošní situaci. Zároveň dodává, že se na poutích podepsal i loňský nepříznivý rok. „Loňská sezona nebyla žádný zázrak, což bylo dáno dobou. Vše se přežene, i krušné časy,“ vzpomíná Lagron na loňskou, ne zrovna úspěšnou sezonu. Letos připravil, co se týče pouťových atrakcí, i jednu novinku. „ Máme atrakci, která vás vystřelí v kouli upevněné na lanech až čtyřicet metrů do vzduchu,“ odhaluje tahák Largon.

Tradiční pouť se odehraje na stejném a osvědčeném místě jako každý rok. Organizátoři očekávají zhruba stejnou návštěvnost jako loni. Stejně jako v dřívejších letech se chystají některá dopravní omezení, která se v době konání poutě sv. Jiří objeví. „Od 20. dubna v 18 hodin do 22. dubna 22 hodin bude v okolí konané akce několik uzavírek, které budou stejné jako předešlé roky. Jiné dopravní omezení nehrozí,“ potvrdila Irena Moulisová z ÚMO 4.

Letošní rok nebude sice pro kolotočáře zlomový, přesto nesmírně důležitý. Jak řekl Vojtěch Largon, mnoho jich svou účast vzdalo po neúspěšných dřívejších zastávkách. „Nemůžeme se měřit s většími poutěmi. Třeba v Domažlicích mají povolenou delší dobu provozu. Denně i o šest hodin. To je ve výsledku znát. A provozování atrakcí nákladné je, proto je šest hodin navíc dobrých, což na jaře nemáme,“ dodává Lagron.