Vláda přistupuje k rychlejšímu rozvolňování opatření. Počínaje dnešním dnem začínají opět fungovat autoškoly, velké obchody a také fitness centra. Pro některé provozovny bylo však jejich uzavření likvidační.

Do existenčních problémů se dostal například Fitness Barbory P. Mrázkové v Plzni-Bolevci, majitelka jej bude muset po dlouhých dvanácti letech uzavřít. Její druhé fitness studio v centru města zůstává v provozu. „Vzhledem k nepříznivému vývoji současné situace musím s těžkým srdcem ukončit provoz Fitnessu Bolevec, které jsem provozovala 12 let. Od pondělí 27. dubna tak zůstane v provozu prozatím pouze Fitness Barbory P. Mrázkové v objektu České národní banky v Husově ulici,“ sdělila majitelka fitness center a mistryně světa v kulturistice Mrázková.

irbis horský
Plzeňská zoo otevírá

V současné době už komunikuje se zákazníky o zpětném vyplacení předplatného za permanentky. „Jak vládní nařízení doléhala, došlo mi, že odškodnění státu formou 25 tisíc měsíčně by mi nepokrylo ani náklady za odložené nájmy a permanentky. Musela jsem obětovat tu pobočku, která je kvůli současnému stavu prostor nevyhovující. Peníze za předplatné samozřejmě zákazníkům zpětně vrátím,“ uvedla dále s tím, že do budoucna má v plánu si druhé fitness centrum v Plzni znovu otevřít.

Podmínky vstupu do fitness center budou ode dneška omezené – lidé by měli chodit v rouškách a dodržovat nejméně dvoumetrové odstupy. Posilování je dále možné bez možnosti využití šaten a sprch. Majitelé přesto doufají, že se klienti nařízení nezaleknou a dorazí v hojném počtu. „Lidé volají a ujišťují se, zda opravdu otevřeme. Je vidět, že už jsou natěšení. Máme z toho radost,“ popsala Jitka Vágnerová, vedoucí plzeňského fitness centra KWK FIT.

V průběhu minulého týdne začal personál s přípravami na otevření. „Nyní se věnujeme hlavně úklidu prostor. Připravujeme také provizorní botníky pro klienty a zavádíme další opatření,“ uvedla dále Vágnerová. Finanční ztráty nebudou podle ní malé. „Přišli jsme o statisíce korun,“ uzavřela.