S výjimkou jednoho dne, který stráví filmaři v Plzni, by se mělo všech osm dílů točit na Klatovsku. Obhlídky odstartovaly již v polovině února a uzavřely se teprve minulý týden. A kde se bude natáčet?

„Samozřejmě, že v Srní a jeho okolí, na Modravě u lesní správy, na Filipově Huti, na Čeňkově pile,  v Kašperských Horách, v Sušici, Rabí, Velharticích, Buděticích, Nemilkově, Švihově, Klatovech či v Železné Rudě, kde budeme točit několik dní, např. v nočním klubu, dále v novém domě Klostermann, několik scén je u kostela a u hraničního přechodu do Německa,“ řekl Deníku Soukup s tím, že filmaře bude možné potkat ještě na mnoha jiných lokalitách až do poloviny října, kdy má natáčení posledních dílů úspěšného seriálu skončit.

Pod scénáři nových osmi dílů Policie Modrava, jež tradičně láme rekordy ve sledovanosti, je i tentokrát podepsána osvědčená dvojice - Jaroslav Soukup a Miroslav Vaic. Psali je celkem deset měsíců. Nejprve v kanceláři v Praze a potom, když vypukl koronavirus, odjeli vloni v polovině března z Prahy – Soukup do Srní a Vaic na svoji chalupu u České Skalice.

„Psali jsme po internetu přes Skype 300 kilometrů od sebe… A kupodivu to šlo. Zjistili jsme, že to je lepší než psát v kanceláři,“ prozradil Soukup.

I v nových dílech se můžete těšit na všechny osvědčené tváře, k nimž přibude jedna nová zásadní ženská postava.