Výbornou práci odvedli klatovští policisté. Ve středu se jim podařilo dopadnout žháře, který se v posledních dnech bavil zapalováním kontejnerů. Jde o místního mladíka.

Od soboty do úterý hořelo v Klatovech sedm kontejnerů. Celková škoda přesáhla sto tisíc korun. Útoky se stupňovaly, v úterý žhář zapálil hned čtyřikrát. Ve středu už ale zapálit nestačil. „Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování z oddělení obecné kriminality případy intenzivně šetřili a ve středu odpoledne zjistili podezřelého muže, který se doznal k tomu, že od neděle do úterý zapálil šest kontejnerů na papír a jednu popelnici. Mladý muž z Klatovska je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci," uvedla ve čtvrtek Dana Ladmanová z klatovské policie. Dodala, že vyšetřování je na samém začátku, a tak nelze poskytnout bližší informace.

Zapalováním se mladík bavil

Podle dobře informovaného zdroje Deníku se mladík zapalováním kontejnerů bavil. Nešlo tedy o žádný konkurenční boj, jak se šířilo po Klatovech vzhledem ke změně systému odpadového hospodářství, která nastane od nového roku, a údajně nic nenasvědčuje ani tomu, že by byl mladík klasický pyroman nebo že by ho pohled na oheň sexuálně vzrušoval. Šlo nejspíše prostě jen a pouze o hloupou zábavu.

Prostor k vyjádření by ale měli dostat i odborníci na lidskou duši.

Pro mladíka to není první průšvih. Nedávno dostal dvouletou podmínku za vloupání, kterých se dopustil se svým otcem. Nařízen mu byl i dohled probačního úředníka.