Role organizátora živého betlému se ujala náboženská obec Církve československé husitské a letos se konal jubilejní desátý ročník. Při každém si malého Ježíška zahrálo miminko. „Nápad se zrodil před deseti lety, kdy jsme s manželem a dětmi sami byli herci při živém betlému v Mariánských Lázních,“ sdělila Deníku farářka Zuzana Kalenská a dodala, že na toto jubilejní vystoupení dorazilo i devět dalších dětí, které při minulých ročnících ztvárnily postavu novorozeného Ježíška. V roce 2010 jako první v desetileté historii to byl Mareček Veselý, následovali pak Ondřej Kálal, Viktorka Podzimková, Emička Dohanyosová, Rozárka Vlásenková, Jan Petrašovič, Tomášek Riant, Adélka Mikulandová a Ellen Barhoňová. Letos to byl Simon z Zbránek z Tachova.

Při loňském živém betlému se podařilo dobročinnou sbírkou vybrat 13 200 korun a církev je věnovala na Dobrého anděla. Letošní výtěžek 10 400 korun bude věnován na pomoc Péťovi Markovi, který trpí cystickou fibrózou.

Biblický příběh ožil v kostele díky dobrovolníkům, kteří si zahráli betlémské postavy za hudebního doprovodu Vánočních muzikantů.