Tachovským policistům se případ záhy podařilo objasnit, při výslechu pak podezřelý pachatel všechny přítomné policisty překvapil, když se doznal ještě k dalším šesti skutkům. „Policejní komisař proto zahájil trestní stíhání proti dvacetiletému obviněnému muži pro přečiny krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová a dodala, že těchto trestných činů se měl mladý muž na území okresního města dopustit během několika málo dnů.

ZAPARKOVANÁ AUTA, NOŽÍK I BONBONY

Jako první se předmětem zájmu obviněného stalo vozidlo Škoda Octavia, které měl majitel zaparkované v Hornické ulici. Poté co vnikl do neuzamčeného vozidla, prohledal jej a odcizil kapesní nožík v hodnotě pět set korun. Škoda na poškození, kterou způsobil, když nožem poškodil vnitřní část vozidla přesáhla 25 tisíc korun. Jeho cesta pokračovala do Tyršovy ulice v Tachově, kde využil příležitosti a pootevřeným oknem si zjednal přístup do vozidla, ze kterého odcizil nalezenou finanční hotovost a klíčky od dalšího nedaleko zaparkovaného osobního vozidla značky Suzuki. V tomto případě škoda nepřesáhla jeden tisíc korun. Krátce na to proto vnikl do nedaleko zaparkovaného vozidla, které si odemkl nalezenými klíči v předchozím vozidle. Prostory vozidla prohledal, ale nic zde neodcizil. Jeho další cesta směrovala do ulice Smetanova, kde vnikl do dalšího zaparkovaného vozidla značky Škoda Fabia kde prohledal vnitřní prostory a místo činu opustil s odcizenými bonbóny a přívěskem v celkové hodnotě necelých dvě stě korun.

JÍZDNÍ KOLO, NOTEBOOK, PLATEBNÍ KARTA

Následující den vyrazil opět do ulic v Tachově. Tentokrát měl trestnou činnost spáchat, když vnikl na pozemek v Tovární ulici. Zde otevřenými dveřmi vlezl do domu, kde odcizil peněženku s hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. Z jedné karty se následně pokusil o výběr, to se mu ale nepodařilo. Odcizením věcí způsobil škodu přesahující dva tisíce korun.

Z Tovární ulice pak mířil do ulice Na výsluní, kde u zaparkovaného neuzamčeného vozidla měl vniknout do vnitřního prostoru a odcizit notebook s příslušenstvím za více jak šestnáct tisíc korun.

Toho dne se posledním skutkem obviněného stalo jednání, ke kterému došlo v ulici Sportovní. Zde muž vnikl na pozemek, kde se předmětem jeho zájmu stalo jízdní kolo v hodnotě bezmála čtyřicet tisíc korun.

AŽ PĚT LET ZA MŘÍŽEMI

Celková škoda, kterou svým jednáním obviněný způsobil přesáhla částku šedesát tisíc korun.
V případě uznání viny nyní hrozí muži v pravomocném rozhodnutí až pětiletý trest odnětí svobody.